21-06-2019 13:39

До уваги абонентів КП "Стрийводоканал"


КП «Стрийводоканал» надає спростування, щодо недостовірної інформації поданої в  Петиції паном Маркіяном Мелень.
На балансі підприємства знаходиться 26 артезіанських свердловин, на кожну з них є технічний паспорт, вони розташовані в межах сіл Братківці та Жулин. З існуючих свердловин вода поступає до насосної станції, де проходить знезараження, після чого подається на місто Стрий. Подача здійснюється за рахунок підземних вод, та забезпечує населення водою яка відповідає ГОСТ стандартам в Україні. Від заснування КП «Стрийводоканал» ніколи не здійснювало забір води з ріки Стрий.
Розрахунок тарифу здійснюється згідно Постанови КМ № 869 від 01 червня 2011 року із змінами № 291 від 01 квітня 2019 року.
Найбільший вплив на розмір тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення справляє зростання ціни на електроенергію, та розмір прожиткового мінімуму заробітної плати. Частка витрат на електроенергію та витрат на оплату праці з відрахуванням на соціальні заходи складає в тарифі на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення до 84%.
Із набуттям чинності Закону України «Про державний бюджет на 2019 рік» збільшився розмір мінімальної заробітної плати, а саме з 1 січня 2019 року 4173 грн., та прожитковий мінімум для працездатних осіб, який впливає на розрахунок заробітної плати в тарифі з    1 січня 2019 року – 1921 грн. У діючих тарифах з централізованого водопостачання та водовідведення враховано мінімальний розмір заробітної плати 1450 грн.
Згідно зі змінами та доповненнями до Галузевої угоди, Територіальною угодою між Львівською обласною державною адміністрацією, Львівським обласним об’єднанням організацій роботодавців та профспілковими об’єднаннями Львівської області на 2018-2020 роки зросли коефіцієнти співвідношень розмірів місячних посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців, тарифних ставок робітників до мінімальної тарифної ставки робітника 1 розряду основного виробництва, що призвело до зростання фонду оплати праці на підприємстві.
Крім того з моменту впровадження діючих тарифів на водопостачання та водовідведення неодноразово зросли ціни (ціни вказані без ПДВ):
·         За 1 кВт електроенергії – в діючому тарифі 1.8605грн. до 2.39102грн.,
·         Дизпаливо – із 16.91грн. в діючому до – 24.58грн.,
·         Газ стиснений - із 11.35грн. до 12.80грн.,
·         Бензин А 92 із 18.58грн. в діючому тарифі до – 24.58грн.,
·         Бензин А 95 із 18.58грн. в діючому тарифі до – 25.41грн.,
А також значно зріс розмір витрат  за сплату податків (  податок з рентної плати, екологічний податок, земельний податок), змінився розмір витрат, які впливають на собівартість тарифу  (матеріали, витрати на сторожову охорону санітарних об’єктів, витрати на охорону праці, проведення ремонтних робіт та інше).
В подальшому розрахунок тарифу розглядає  відділ економіки, відділ ЖКГ, фінвідділ Стрийської міської ради.
П. Мелень М.П. доводимо Вас до відома, а саме:
- Контракт з керівником підприємства,  КП «Стрийводоканал» Козака В.М. заключений з Виконавчим комітетом Стрийської міської ради, тому аналізувати роботу та відповідність зайнятій посаді може тільки дана влада.
- Для визначення тарифу є він економічно обґрунтованим чи ні, необхідно проаналізувати складові витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення  наданих підприємством, розрахунки подані компетентним спеціалістам відділу міської ради, а саме відділ економіки, відділ ЖКГ та фінвідділ.
До цього часу порушень, недоліків допущених при розрахунку тарифів в КП «Стрийводоканал» не поступало, тому голослівно аналізувати тарифи ви не в змозі.
Відносно тарифу, який наведено в КП «Львівводоканал» ви констатуєте, уже тариф затверджений, і з їхніми витратами ви не ознайомлені. На розмір тарифу впливає плановий обсяг виробництва питної води, який затверджується  органами місцевого самоврядування.
Аналізувати тариф КП «Львівводоканал» не має можливості так як витрати та обсяги виробництва не відомі.
 
 
Адміністрація КП «Стрийводоканал»До новин