arrow_back_ios Назад

Періодична повірка

За чий рахунок здійснюється періодична повірка квартирних та будинкових приладів обліку води?

22 червня 2017 р. прийнято Закон України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», який набрав чинності 02.08.2017 року (Із змінами, внесеними згідно із Законами № 2454-VIII від 07.06.2018, ВВР, 2018, № 23, ст.211 № 1060-IX від 03.12.2020, ВВР, 2021, № 22, ст.196 №2392-IX від 09.07.2022 № 2479-IX від 29.07.2022) (надалі – Закон).

Абзацом 3 п. 7 Прикінцевих та перехідних положень Закону: «Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення розрахунків за спожиті електричну енергію і газ) проводиться за рахунок тарифів на електро- і газопостачання або за рахунок постачальника послуг комерційного обліку. Періодична повірка засобів вимірювальної техніки (результати вимірювань яких використовуються для здійснення комерційних розрахунків за спожиті теплову енергію і воду) проводиться за рахунок внесків за обслуговування вузлів комерційного обліку, встановлених відповідно до Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання».

Так КП «Стрийводоканал» при запровадженні плати за абонентське обслуговування включив витрати на періодичну повірку тільки для комерційного обліку.

Згідно статті 1 Закону:

  • вузол комерційного обліку – вузол обліку, що забезпечує загальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлі, її частині (під’їзді), обладнаній окремим інженерним вводом;
  • вузол розподільного обліку – вузол обліку, що забезпечує індивідуальний облік споживання відповідної комунальної послуги в будівлях, де налічуються два та більше споживачів.

Тобто, періодична повірка лічильників для житлових будинків (приватний сектор), які обладнані окремими інженерними вводами проводиться силами КП «Стрийводоканал», а лічильники у багатоквартирних житлових будинках – за рахунок власників лічильників.

Як здійснюється нарахування сплати за послуги водопостачання та водовідведення у разі несвоєчасного проведення повірки квартирних лічильників?

У випадку, якщо споживач відмовиться від повірки, нарахування оплати за користування послугами централізованого водопостачання та водовідведення відбуватиметься згідно з нормами водоспоживання.

Де провидиться метрологічна повірка?

Метрологічна повірка лічильників води проводиться у Дрогобицькій філії ДП «Львівстандартметрологія» за адресою: м. Стрий, вул. Нижанківського, 5.

А також повірку проводить ТОВ "Метртехсервіс" із можливістю виїзду до споживача та проведення робіт без демонтажу приладу обліку (тел. 098 868 4663, 066 853 4166)

Вам необхідно звернутися до відділу збуту КП «Стрийводоканал» (м. Стрий, вул. Нижанківського, 5) та написати заяву про розпломбування лічильника.